Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csak pozitívan!

Mindenki szeretne fizikálisan egészséges lenni. De szeretnél persze lelkileg is egészséges lenni. A lelki fittséget pedig leginkább az mutatja meg, hogy mennyire vagy optimista magadat és az életedet illetően. Tanuld meg, hogyan kontrollálhatod a gondolkodásodat úgy, hogy mindig remekül érezd magadat, bármi is történjék.

 

 

Kontrolláld a reakcióidat és válaszaidat

 

Három alapvető különbség van az optimisták és a pesszimisták reakciói között. Az első különbség az, hogy az optimista a kudarcokat mindig átmenetinek látja, míg a pesszimista állandónak. Az optimista egy szerencsétlen fordulatokat, mint amikor például a munkája során egy várt megrendelésből mégsem lesz semmi, átmeneti dolognak tartja, olyannak, ami időben korlátozott és nincs igazi kihatása a jövőre nézve. A pesszimista viszont a negatív történéseket állandónak tekinti, az élet és a sors részének.

 

 

 

Különítsd el az eseményt

 

A második különbség az optimista és a pesszimista között, hogy az optimista a nehézségeket egyedinek látja, míg a pesszimista pedig mindenre kihatónak. Ez azt jelenti, hogy ha az optimista számára nem mennek jól a dolgok, akkor ezt az eseményt minden mástól elkülönítve látja, ami nem függ össze egyéb dolgokkal, amik zajlanak az életében.

 

A kudarcokat tekintsd átmenetinek

 

Például ha számítottál valamire, ami aztán nem valósult meg, és ezt úgy tekintetted, mint egy szerencsétlen eseményt, ami előfordul az életben, akkor optimistaként reagáltál. A pesszimista számára a csalódások mindenre kihatnak, számára ezek egy olyan problémát vagy hiányosságot jeleznek, ami életének minden területére kihatással van.

 

Ne vedd személyesen, ha valami nem sikerül

 

A harmadik különbség az optimisták és a pesszimisták között az, hogy az optimista az események külsődlegesnek tekinti, míg a pesszimista mindent személyesnek vesz. Ha a dolgok rosszul sikerülnek, akkor az optimista ezek okát külső tényezőkben keresi, melyekre nincs nagy befolyása.

 

Például ha az optimista elé valaki bevág a kocsijával, akkor ahelyett, hogy dühös lenne vagy kiakadna, egyszerűen lekicsinyíti az esemény fontosságát valami ilyesmivel: „Ó, hát igen, valószínűleg épp rossz napja van ennek az embernek.”

 

Ezzel szemben a pesszimista hajlamos arra, hogy mindent személyesnek vegyen. Ha a pesszimista elég vág be valaki, akkor ő úgy reagál, mintha a másik direkt azért csinálta volna ezt, hogy őt feldühítse vagy frusztrálja.

 

 

 

Maradj nyugodt és objektív

 

Az érett, jól működő, önmegvalósító személyiséget az a képesség fémjelzi, hogy objektív és érzelmileg semleges tud maradni a mindennapi élet elkerülhetetlen viharaiban. Az ilyen személy képes rá, hogy pozitív és optimista maradjon, hogy megőrizze a nyugalmát, tisztán gondolkodjon és mindent az uralma alatt tartson. Az érett személyiség nyugodtabb marad és sokkal realisztikusabban és kevésbé emocionálisan értelmezi az eseményeket, mint egy éretlen személyiség. Ennek eredményeként az érett személy sokkal nagyobb ellenőrzéssel és befolyással rendelkezik saját környezete felett, és sokkal kisebb az esélye, hogy dühös lesz vagy elveszíti az önuralmát.

 

Gondolkodj távlatokban

 

Az elkerülhetetlen kudarcokra tekints időlegesként, specifikusként és külsődlegesként. A negatív helyzetet tekintsd egyedinek, ami nem áll összefüggésben más lehetséges eseményekkel, és tekintsd úgy, hogy nagyrészt külső tényezők okozták, amelyekre nincs sok befolyásod. Egyszerűen ne légy hajlandó egy ilyen esetet semmilyen módon sem állandónak tekinteni, pláne nem személyes inkompetenciád, alkalmatlanságod jelének.

 

Határozd el, hogy optimistaként gondolkodsz, bármi is történjen. Talán nem tudod irányítani az eseményeket, de azt igen, hogy hogyan reagálsz rájuk.

 

Eredeti cikk: http://www.briantracy.com/blog/personal-success/be-an-optimist-at-all-times-2/

 

Ha tetszett a poszt, csatlakozz az Életmód-iránytű közösséghez. Kattints ide.

 

És ne felejts el feliratkozni a hírlevélre, ha nem szeretnél lemaradni az új bejegyzésekről... és azokról a dolgokról, amiket csak a hírlevél olvasói kapnak meg. :)

0 Tovább

Tedd meg az első lépést!

Talán számodra is ismerős az az érzés, hogy tervezel valamit, elképzeled, ahogyan megvalósítod, aztán csak telnek a napok, hónapok, évek, és mégsem teszel semmit az ügy érdekében. Velem ez már többször megtörtént, és bevallom, ilyenkor még csalódottságot is éreztem, amiért "nem történnek meg a dolgok".

 

Brian Tracy blogját böngészve találtam egy bejegyzést, ami pont erről szólt, és úgy érzem, igencsak fején találta a szöget:

 

 

Nemrég tértem vissza Kínából, így igazán passzol, ha Konfuciuszt idézem: "Az ezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik."

Mark Twain pedig azt mondta: "Még ha jó úton is vagyunk, ha egy helyben állunk, akkor le fognak hagyni minket."

Az évek során arra jöttem rá, hogy a sikeres és az átlagos emberek közötti elsődleges különbség az, hogy a sikeres emberek akció-orientáltak. Eldöntik, hogy mit akarnak, kitűznek egy célt, aztán pedig megteszik az első lépést. Minden már ezután következik.

Miért van az, hogy olyan sokan gondolkodnak és álmodoznak és terveznek, és még remélik is, hogy ha pozitívan gondolkodnak és boldog képeket vizualizálnak, akkor az álmaik megvalósulnak - és aztán mégsem történik velük semmi?

 

A fő oka annak, hogy az emberek nem teszik meg az első lépést, az, hogy félnek a kudarctól. Félnek attól, hogy időt és pénzt veszítenek. Félnek attól, hogy elveszítik mások tiszteletét vagy szégyenbe kerülnek. Félnek a visszautasítástól és a kritikától, ha nem érik el a céljaikat. Sokakban annyi félelem van, hogy ez teljesen megbénítja őket és inkább jóval kevesebbel beérik, mint amire valójában képesek lennének.

 

 

 

 

Egyik barátom, Denis Waitley mondta, hogy "Akkor se tudnád a benned rejlő összes lehetőséget kihasználni, ha 100 életet élnél."

 

Hadd meséljek el egy igaz történetet. Amikor a Los Angeles-i nemzetközi repülőtérről elindultam a tokiói Narita repülőtérre, ami egy 10 órás repülőút, akkor tudtam, hogy a repülőgép az idő 99%-ában nem fogja tartani az irányt.

A tény az, hogy legyen szó rövid hosszú távokról, a repülőgépek az idő 99%-ában nem tartják az irányt. Ennek ellenére, amikor a gép felszállt Los Angeles-ben, akkor a kapitány így köszöntött minket: "Hölgyeim és uraim, üdvözlöm Önöket a fedélzeten. Délután 5:08-kor érkezünk meg Narita repülőtérre. Kellemes utazást!"

És micsoda meglepetés! A repülőgép egészen pontosan 5:08-kor ért földet, pedig az idő 99%-ában nem is tartotta az irányt.

Hogy lehetséges ez? Egyszerű. Azért, mert a különböző légáramlatok, időjárási események miatt a repülőgépnek folyamatosan korrigálnia kell az útvonalát. Ma már ez nagyrészt automatikusan történik, a pilóták pedig gondoskodnak róla, hogy ne történhessen hiba. Ennek ellenére az út nagy részében nem tartja az irányt a gép. Mit akarok ezzel mondani? Azt akarom mondani, hogy ha kitűzöl egy célt és megteszed az első lépést, akkor többnyire te se fogod tartani az irányt. Senki se fogja.

 

Mindegy, hogy mennyire vagy okos, tapasztalt, jól informált, mennyire alaposan tervezel előre, egész életedre jellemző lesz, hogy az idő nagy részében nem fogod tartani az irányt.

Az egész életünk iránymódosításokból áll. Kipróbálsz valamit, aztán kipróbálsz valami mást. Próbálkozások és hibázások mentén haladsz előre. Leesel, aztán újra összeszeded magad. Rossz irányba fordulsz, aztán vagy azt veszed észre, hogy lekerültél a célod felé vezető főútról, vagy azt, hogy zsákutcába kerültél.

Van egy török mondás, miszerint "Mindegy, hogy milyen régóta haladsz már rossz irányba, fordulj vissza."

Sose félj megtenni az első lépést a kudarc lehetősége miatt. Tudd előre, hogy sokszor fogsz hibázni, mielőtt eléred a célodat. A jó hír az, hogy minden kudarcból tanulsz valamit, ami nem csak abban segít, hogy elérd a célodat, hanem hogy ki is tarts mellette, ha elérted.

 

Valójában olyan, hogy kudarc, nem is létezik, csak visszajelzések vannak. Az átmeneti balsikereket, visszaeséseket, nehézségeket és csalódásokat információként kell kezelni, melyek olyan bölcsességeket és tanácsokat tartalmaznak, melyeket arra tudsz használni, hogy okosabb és hatékonyabb legyél, amikor megteszed a következő lépésedet.

A jó hír az, hogy bármi legyen is a célod, mindig eleget látsz előre ahhoz, hogy megtedd a következő lépést. És ha megteszel egy lépést, akkor máris eleget látsz, hogy megtegyed a következőt. Ha folyamatosan lépkedsz, mindig egy lépést megtéve egyszerre, forogva-fordulva utad során, akkor végül elérsz a célodhoz, néha egészen figyelemre méltó módon.

 

Légy tisztában azzal, hogy ki vagy és mit akarsz. Írd le a céljaidat és terveidet. Tedd fontossági sorrendbe a feladataidat. Aztán pedig tedd meg az első lépést.

 

Eredeti cikk: http://www.briantracy.com/blog/brians-words-of-wisdom/staying-on-course/

 

 

Ha tetszett a poszt, csatlakozz az Életmód-iránytű közösséghez. Kattints ide.

0 Tovább

Hogyan vegyünk fel új szokásokat?

Amikor életmódot váltunk, elkerülhetetlen, hogy új szokásokat vegyünk fel - hiszen régi szokásaink vittek minket odáig, hogy muszáj legyen változtatnunk. Régi szokásaink azonban gyakran hosszú évek során alakultak ki, ezért nem várhatjuk, hogy egyik pillanatról a másikra megszabadulunk tőlünk és máris újakat alakítunk ki. Akinek eddig nem tartozott a mindennapjaihoz a mozgás, az hiába határozza el, hogy a mai naptól (igen, a mai naptól, nem holnaptól!) ez másképp lesz, az elején kemény munkát kell belefektetnie abba, hogy ez tényleg így is legyen, a siker pedig nem garantált.

Viszont igenis megéri megdolgozni érte, hiszen ahogyan most a rossz szokásainkat azért könnyű tartani, mert megszoktuk őket, ez a mi kényelmi zónánk, éppúgy az új szokásaink is jelenthetik majd ezt a kényelmet, ha életünk részévé válnak.

Brian Tracy, aki évtizedek óta foglalkozik tanácsadással, a blogján írt egy bejegyzést arról, hogyan alakítsunk ki 7 lépésben egy új szokást. Az alábbiakban ezt szeretném megosztani veletek:

Mennyi ideig tart egy új szokás kialakítása? Ez az idő lehet egyetlen másodperc, de akár több év is. Az új szokások kialakításának sebessége nagyban függ azoknak az érzelmeknek az intenzitásától, melyek miatt megszületett a döntés, hogy egy bizonyos módon cselekedjünk.
Sokan gondolkodnak, beszélnek arról, és el is határozzák, hogy lefogynak és fizikálisan fittek lesznek. Ez akár éveken át is mehet így. Amíg egy nap az orvos azt nem mondja: "ha nem ad le a testsúlyából és nem javít a fizikai állapotán, fennáll a kockázata, hogy idejekorán meghal".

Hirtelen a halál gondolata annyira intenzív és ijesztő lehet, hogy az illető megváltoztatja az étrendjét, elkezd edzeni, abbahagyja a dohányzást és egészséges, fit ember lesz belőle. A pszichológusok ezt "jelentőségteljes érzelmi tapasztalatnak" nevezik. Minden intenzív öröm vagy fájdalom, ha egy viselkedésmóddal párosul, kialakíthat egy bizonyos viselkedési mintát bennünk, ami akár életünk végéig is megmaradhat.

Például ha a kezed a forró tűzhelyre teszed vagy hozzáérsz egy bekapcsolt elektromos grillező szabadon álló vezetékéhez, akkor azonnali fájdalmat vagy sokkot érzel. Ez a tapasztalás talán csak egy másodperc töredékéig tart. De egész életedre kialakul ettől benned az a szokás, hogy ne nyúlj forró tűzhelyekhez vagy szabadon álló elektromos vezetékekhez. Ez a szokás azonnal kialakul és tartósan megmarad.

Szakértők szerint 21 napig tart egy közepes bonyolultságú szokásminta kialakítása. Ez alatt olyan egyszerű szokásokat értünk, mint hogy korábban keljünk fel reggelente,  tornázzunk reggel, mielőtt elkezdenénk a napot, a kocsiban hanganyagokat hallgassunk, este egy bizonyos időpontban feküdjünk le, pontosan érkezzünk találkozókra, minden napunkat előre tervezzük meg, a napot a legfontosabb feladatunkkal kezdjük, vagy hogy befejezzünk egy adott feladatot, mielőtt valami másba fognánk. Ezek a szokások közepes bonyolultságúak és gyakorlással és ismétléssel 14-21 nap alatt könnyedén kialakíthatók.

Hogyan alakítsunk ki egy új szokást? Az évek során egy egyszerű, hatásos és bizonyítottan működő módszert fejlesztettek ki az új szokások kialakítására. Olyan, mint egy recept a konyhai főzéshez. Bármilyen szokás kialakításához használható. Idővel pedig egyre könnyebbé válik majd számodra, hogy olyan új szokásokat alakíts ki, amiket a személyiséged részévé szeretnél tenni.


Hét lépés egy új szokás kialakításához

Először is hozz egy döntést. Döntsd el egyértelműen, hogy egy bizonyos módon akarsz viselkedni az idő 100%-ában, amikor erre a viselkedésre van szükség. Például ha elhatározod, hogy korán kelsz és minden reggel tornázol, akkor állítsd be az órádat egy bizonyos időpontra, és amikor az ébresztő megszólal, azonnal kelj fel, vedd fel a tornaruhádat és kezdd el a tornázást.

Másodszor, sose engedj meg kivételeket az új szokásmintádban a kezdeti időszakban. Ne keress kifogásokat és magyarázatokat. Ne engedd szabadjára magad. Ha eldöntötted, hogy minden reggel 6 órakor felkelsz, akkor gyakorolj önfegyelmet és kelj fel 6-kor, minden egyes reggel, amíg automatikussá nem válik.

Harmadszor, meséld el másoknak, hogy egy bizonyos viselkedést fogsz gyakorolni. Bámulatos, hogy mennyivel fegyelmezettebb és eltökéltebb leszel, ha tudod, hogy mások figyelik, hogy van-e elég akaraterőd, hogy betartsál egy fogadalmat.

Negyedszer, képzeld el magad, ahogyan egy bizonyos módon viselkedsz egy szituációban. Minél többször vizualizálod és képzeled el magad, hogy úgy viselkedsz, mint aki már rendelkezik ezzel a bizonyos szokással, annál hamarabb elfogadja ezt a viselkedést a tudatalattid és automatikussá válik.

Ötödször, alakíts ki egy megerősítést, amit újra és újra elismételsz magadnak. Az ismétlés drámaian megnöveli a sebességet, amivel kialakítod az új szokást. Például mondhatsz valami ilyesmit: "minden reggel 6-kor kelek és azonnal lendületbe jövök!". Mielőtt elalszol, legyenek ezek az utolsó szavak, amiket még elismételsz. Többnyire percekkel azelőtt fogsz felébredni, hogy az ébresztő megszólalna, hamarosan pedig már nem is lesz szükséged az ébresztőórára.

Hatodszor, határozd el, hogy addig kitartasz az új viselkedés mellett, amíg annyira automatikussá és könnyűvé nem válik, hogy már azt érzed majd kényelmetlennek, amikor nem azt teszed, amit elhatároztál.

Hetedszer, és ez a legfontosabb, jutalmazd meg magad valamivel az új viselkedésmód alkalmazásáért. Minden alkalommal, amikor megjutalmazod magad, megerősíted ezt a viselkedést. Tudat alatt hamarosan összekötöd magadban a jutalom okozta örömöt és ezt a viselkedést. Így ha nem is tudatosan, de kialakul benned, hogy pozitív dolgokat várjál attól ha annak a szokásnak megfelelően viselkedsz, amit elhatároztál.

Eredeti cikk: http://www.briantracy.com/blog/personal-success/seven-steps-to-developing-a-new-habit/


Ha tetszett a poszt, csatlakozz az Életmód-iránytű közösséghez. Kattints ide. 

8 Tovább

Életmód-iránytű

blogavatar

Virtuális iránytű életmódváltáshoz

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek